furnitures
08 بهمن 1401 - 12:59

وزیرعلوم: همه با تمام توان برای رایزنی با نمایندگان به کمک دولت بیاییم

وزیر علوم گفت: وقتی بحث استیضاح وزرا پیش می‌آید، باید کل دولت را ببینم و همه با تمام توان برای رایزنی با نمایندگان به کمک دولت بیاییم تا اینگونه هم وقت وزرا صرف رفت و آمد‌ها نشود و هم وزرا بتوانند به کار‌های کلیدی‌تر بپردازند.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم،‌ زلفی‌گل، وزیر علوم، تحقیقات و فن‌آوری در بیست و دومین نشست شورای معاونین امور مجلس وزارتخانه‌ها و سازمان‌های دولتی که در محل وزارت علوم برگزار شد، گفت: قرار ما این است که روز‌های دوشنبه با نمایندگان مجلس ملاقات کنیم، اما به دلیل ارتباط خوبی که با نمایندگان وجود دارد هر گاه نمایندگان خواسته‌اند با آن‌ها ملاقات داشته‌ام.

وی افزود: باید به نمایندگان احترام بگذاریم، چون آن‌ها توجه و احترام به خود را احترام و توجه به مردم حوزه انتخابیه خود می‌دانند و برعکس با این وجود در تمام وزارتخانه‌ها باید این احترام و توجه وجود داشته باشد.

زلفی‌گل با بیان اینکه بنده هر رئیس دانشگاه و رئیس پارک علم و فن‌آوری را که منصوب می‌کنم از آن‌ها می‌خواهم با نمایندگان و دیگر مسئولان استان خود تعامل داشته باشند، چون در صورت تقابل خودشان اولین کسانی هستند که متضرر می‌شوند، تصریح‌کرد: نمایندگان مجلس از ظرفیت‌های بالایی برخوردار هستند و ما می‌توانیم از این ظرفیت برای تصویب قوانین استفاده کنیم پس ارتباط با نمایندگان یک هنر است.

وزیر علوم، تحقیقات و فن‌آوری گفت: نمایندگان مجلس باید صداقت را در ما ببیند و این زمانی اتفاق می‌افتد که معاونین پارلمانی وزارتخانه‌ها وظایف خود را به درستی انجام دهند.

زلفی‌گل اظهارکرد: پیشنهاد بنده این است که وقتی وزارء برای پاسخ به سوالات نمایندگان به مجلس می‌روند گزارش عملکرد وزارتخانه نیز به صورت مکتوب در اختیار نمایندگان قرار بگیرد و این نشان می‌دهد که ما برای نمایندگان احترام قائل هستیم. به هر روی اگر ما صادقانه عمل کنند نمایندگان متوجه صداقت ما می‌شوند و اینگونه می‌توانند تصمیمات درست را اتخاذ کنند.

وی افزود: فشار روی نمایندگان مجلس زیاد است و ممکن است در وزارتخانه‌ها تند برخورد کنند، اما ما باید خودمان را جای آن‌ها بگذاریم و خواسته‌هایشان را با صبر و حلم گوش کنیم.

زلفی‌گل تصریح‌کرد: وقتی بحث استیضاح وزرا پیش می‌آید باید کل دولت را ببینم و همه با تمام توان برای رایزنی با نمایندگان به کمک دولت بیاییم تا اینگونه هم وقت وزرا صرف رفت و آمد‌ها نشود و هم وزرا بتوانند به کار‌های کلیدی‌تر بپردازند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1002350