furnitures
17 آذر 1401 - 19:47

جزئیات اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی در هرمزگان اعلام شد‌

مدیرکل ‌تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان از آماده سازی بستر شبکه ملی اعتبار برای اجرای طرح کالا برگ الکترونیک در راستای اجرای سیاست های عدالت محور دولت مردمی سیزدهم در استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، مجتبی معین وزیری مدیرکل اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان و دبیر ستاد استانی طرح شبکه ملی اعتبار در خصوص اجرای طرح کالا برگ الکترونیکی در استان عصر امروز در جمع خبرنگاران از آماده سازی بستر شبکه ملی اعتبار برای اجرای طرح کالا برگ الکترونیک در راستای اجرای سیاست های عدالت محور دولت مردمی سیزدهم خبر داد.

وی با بیان اینکه دولت برای اعمال سیاست های حمایتی خود نیاز به بستر فنی فراگیر و یکپارچه داشت،گفت: شکل گیری شبکه ی ملی اعتبار(شما) بر اساس سیاست های عدالت محور دولت مردمی سیزدهم  به عنوان بستر مناسب برای مدیریت و اختصاص تمامی اعتبار های حمایتی بر اساس هر کد ملی را در دستور کار قرار داد.

معین‌وزیری،یکی از کاربردهای این سامانه را اجرای طرح کالا برگ الکترونیک دانست که در حال حاضر در استان هرمزگان در حال اجراست.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان و دبیر ستاد استانی طرح شبکه ملی اعتبار اظهار کرد: دولت به منظور تقویت سلامت غذایی خانوارها این امکان را برای آنها ایجاد میکند که به اعتبار یارانه بتوانند یک ماه زود تر کالا های اساسی را خریداری کنند. این امر ضمن حمایت از سبد غذایی خانوار موجب پیاده سازی سامانه در گستره کشور و استان مربوطه می‌شود.

وی گفت این امکان برای تمام یارانه بگیران استان هرمزگان فعال خواهد شد و نیاز به هیچ اقدامی نیست. 

معین وزیری با بیان اینکه هرمزگانی ها میتوانند با مراجعه به فروشگاه های مجاز نسبت به استفاده از این اعتبار در خرید اقلام اساسی استفاده کنند،افزود: خرید اقلام اساسی به صورت نقدی و اعتباری است یعنی مقدار مشخصی از قیمت کالا از محل اعتبار اختصاص داده شده پرداخت میشود و خریداران باید مابقی میلغ را از کارت بانکی یا به صورت نقدی پرداخت کنند.

مدیرکل ‌تعاون کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان و دبیر ستاد استانی طرح شبکه ملی اعتبار با تاکید مجدد بر اختیاری بودن شرکت در این طرح و استفاده از این اعتبار،گفت:استفاده از اعتبار از تمامی کارت های بانکی سرپرست خانوار،امکان پذیر خواهد بود  و در مورد کالا های مشمول طرح نیز الزامی به خرید یک نشان تجاری مشخص نیست و افراد میتوانند از گروه کالا ی اعلام شده و از هر نشان تجاری دلخواه،خرید خود را انجام دهند.

وی اظهار کرد:شرکت در این طرح برای فروشندگان نیز اختیاری است و چهار صنف خواروبار،لبنیات،پروتئین و فروشگاه های زنجیره ای میتوانند با مراجعه به نرم افزار های  بازار و مایکت یا از طریق سایت sfara.ir نسبت به نصب برنامه ی شما (فارا) و ثبت نام از قسمت پنل فروشنده در این طرح اقدام کنند.

انتهای پیام/864/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 901945