furnitures
23 آذر 1401 - 12:43

آمادگی ۳۵ پایگاه امدادی برای اجرای طرح امدادونجات زمستانه گلستان

گرگان- مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان از آمادگی کامل نیروهای عملیاتی، تجهیزات و امکانات این استان برای اجرای طرح امدادونجات زمستانه ۱۴۰۱ خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، قاسم غریب آبادی پیش از ظهر چهارشنبه با اشاره به آغاز طرح امدادونجات زمستانه ۱۴۰۱ از امروز (۲۳ آذر) اظهارکرد: ۳۵ پایگاه امداد و نجات و مرکز امدادی شامل ۱۴ پایگاه امدادونجات بین شهری، یک ساحلی (دریایی)، یک پایگاه کوهستان، یک مرکز کنترل و هماهنگی عملیات(EOC) استان، یک تیم واکنش سریع مرکز استان، یک پایگاه امدادونجات هوایی، سه پست موقت و فصلی و یک مرکز نگهداری سگ های تجسس (آنست)، ۱۲ کشیک اضطراری شعب تابعه برای اجرای امدادونجات زمستانه در گلستان از آمادگی کامل برخوردارند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان افزود: در این طرح به منظور پاسخگویی سریع و بهینه به حوادث و سوانح احتمالی در زمستان ۱۴۰۱ روزانه ۱۰۷ نیروی عملیاتی در استان به صورت شبانه روزی با بکارگیری ۲۰ دستگاه آمبولانس، ۱۰ دستگاه خودروی نجات، یک دستگاه آرگو، یک فروند بالگرد، یک فروند قایق نجات، ۱۰ ست هیدرولیک نجات و ۱۰ ست کوهستان فعالیت می کنند.

وی با بیان اینکه این طرح تا ۲۵ اسفند ماه ادامه دارد، بیان کرد: پیش از اجرای طرح نیروهای عملیاتی با برگزاری دوره های بازآموزی و توان افزایی آمادگی لازم را کسب کرده اند و ناوگان امدادی و تجهیزات و امکانات هم بروزرسانی شده و ضمن آمادگی پایگاه ها برای اسکان موقت در راه ماندگان احتمالی، شارژ انبارهای امدادی و تهیه بسته اقلام غذایی ۷۲ ساعته هم انجام شده است.

غریب آبادی در پایان از مردم تقاضا کرد ضمن رعایت ایمنی از سفرهای غیرضروری به ویژه در مسیرهای کوهستانی و برف گیر خودداری کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 910114