furnitures
17 آذر 1401 - 13:31

اعمال محدودیت ترافیکی در محورهای تهران-شمال/ هراز و کندوان فردا یک‌طرفه می‌شود

در محور هراز‌ تردد وسایل نقلیه از ساعت 14:00 تا 22:00 روز جمعه 18 آذر از رودهن به سمت آمل و در جاده کندوان تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 13:00 تا 24:00 فردا از میدان امیرکبیر کرج و ابتدای آزادراه تهران-شمال به سمت مرزن‌آباد، ممنوع است.

ایمان محرابی‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، درباره آخرین وضعیت جاده‌های کشور اظهار داشت:‌ بر اساس اطلاعات بیش از 2323 دستگاه سامانه ترددشمار برخط‌ و 800 دستگاه دوربین نظارت تصویری، در حال حاضر اغلب جاده‌های کشور باز است و تردد در آن‌ها به روال عادی جریان دارد.

* تردد روان در هراز و‌ کندوان

مدیر سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها درباره‌ وضعیت جاده‌های تهران-شمال گفت: دوربین‌های نظارت تصویری در حال حاضر تردد روان در مسیر رفت و برگشت‌ محورهای هراز، کندوان و فیروزکوه،‌ آزادراه تهران ـ شمال و آزادراه قزوین ـ رشت نشان می‌دهد.

* ترافیک سنگین در آزادراه قزوین-کرج-تهران و بلعکس‌

وی درباره وضعیت ترافیکی دیگر جاده‌‌های کشور بیان کرد: در حال حاضر در برخی مقاطع آزادراه قزوین-کرج-تهران و آزادراه تهران-کرج-قزوین ‌ترافیک سنگین داریم.

* باران پراکنده‌ در برخی از محورهای استان‌های گیلان و خراسان جنوبی

محرابی‌نیا درباره وضعیت جوی جاده‌ها تصریح کرد: در حال حاضر بارش پراکنده باران در برخی از محورهای استان‌های گیلان و خراسان جنوبی ‌داریم.

*‌‌ افزایش 7.1 درصدی ‌تردد خودرو در ‌جاده‌ها‌

مدیر سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها اظهار کرد: کل تردد جاده‌ای در شبانه‌روز گذشته‌ براساس آخرین اطلاعات حاصل از‌ رصد‌‌ تعداد‌‌‌‌ 2446 دستگاه ترددشمار فعال در محورهای برون‌شهری نسبت به روز قبل 7.1 درصد افزایش نشان می‌دهد، در همین مدت همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه‌ها 14 درصد، بیشترین تردد بین ساعات 16 تا 17 و کمترین تردد بین ساعات 3 تا 4 ‌صبح ثبت شد.

* پرترددترین جاده‌های کشور د‌ر شبانه‌روز گذشته

وی بیان کرد:‌ در شبانه‌روز گذشته آزادراه کرج - قزوین با 117 هزار و 700 تردد، آزادراه تهران-کرج با 117 هزار و 600 تردد و آزادراه‌ کرج-تهران با 117 هزار و 160 تردد پرترددترین جاده‌های کشور بود.

* انسداد 10 جاده به دلیل کاهش ایمنی‌

محرابی‌نیا با اشاره به انسداد تعداد محدودی از جاده‌‌های کشور به دلیل کاهش ایمنی، اظهار داشت:‌ در حال حاضر محور رامیان-اولنگ-شاهرود در استان‌های گلستان و سمنان، جاده فرعی شمشک-دیزین، ‌محور شهداد-نهبندان و محور خرم‌آباد-پل دختر به دلیل نبود ایمنی کافی در مسیر مسدود ‌است.

مدیر سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها افزود:‌ همچنین محور لاسم - ارجمند در استان مازندران، محور ریگان - ایرانشهر‌‌‌‌‌، محور وازک- بلده در استان مازندران، محور قدیم خرم‌آباد-پل‌دختر، محور جدید پاوه-سروآباد، محور هشتگرد-طالقان و جاده سی‌سخت-پادنا در استان کهگیلویه و بویراحمد، به دلیل نبود ایمنی کافی‌ تا اطلاع بعدی مسدود است.‌

* محدودیت‌ ترافیکی جاده‌های تهران-شمال تا شنبه 19 آذر ‌

تردد موتور سیکلت تا 06:00 روز شنبه 1401/09/19 در محورهای کندوان، هراز‌، فیروزکوه و محور تهران - سمنان - مشهد و بالعکس ممنوع‌ است.
 
‌در محور کندوان‌ تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 13:00 الی 24:00 امروز از مرزن آباد به سمت کرج ممنوع است و در صورت اعلام مأموران پلیس راه در محل‌، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 16:00 تا 24:00 از میدان امیرکبیر کرج و آزادراه تهران - شمال به سمت مرزن آباد به صورت یک طرفه خواهد بود.

تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 13:00 الی 24:00 فردا از میدان امیرکبیر کرج و ابتدای آزادراه تهران - شمال به سمت مرزن آباد ممنوع است در صورت اعلام مأموران پلیس راه در محل ، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 16:00 الی 24:00 همان روز از مرزن آباد به سمت کرج و تهران به صورت یک طرفه خواهد بود.
 
در محور هراز‌ تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 14:00 الی 22:00 روز جمعه مورخ 1401/09/18  از رودهن به سمت آمل ممنوع بوده و از ساعت 16:00 الی 22:00 همان روز از آب اسک به سمت رودهن در محدوده مشاء‌ در صورت اعلام ماموران مستقر در محل به صورت مقطعی یک‌طرفه انجام می‌شود.
 
‌در محور کندوان‌ تردد انواع تریلر‌، کامیون و کامیونت ‌‌ممنوع است همچنین در محور هراز تردد‌ تریلرها کماکان ممنوع‌ است.

تردد‌ کامیون غیر از حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت‌ 06:00 الی 24:00 روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری در محور هراز ممنوع است.

پایان پیام/‌

منبع: فارس
شناسه خبر: 901642