furnitures
17 آذر 1401 - 17:45

تکمیل مجموعه ورزشی نقش‌ جهان ۳۰۰ هکتار به اماکن ورزشی کشور اضافه می‌کند

مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان گفت: تکمیل مجموعه ورزشی نقش‌ جهان یک اتفاق بزرگ در ورزش کشور است و حدود ۳۰۰ هکتار به اماکن ورزشی کشور اضافه می‌کند و می‌تواند بخش بزرگی از مسائل اساسی ورزش کشور و استان را برطرف کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، جواد محمدی در نشست مشترک روسای ادارات ورزش و جوانان شهرستان‌‌ها و روسای هیئت‌های ورزشی استان، ضمن گرامیداشت ایام فاطمیه و شهادت حضرت زهرا(س)، اظهار داشت: از زمان روی کار آمدن دولت سیزدهم اتفاقات بسیار خوب و فاخری در سطح ورزش کشور و استان رخ داده و اقدامات مهمی در معاونت‌های توسعه منابع، ورزش و جوانان و ادارات فنی - مهندسی و حقوقی و املاک استان صورت گرفته است.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه ورزش استان، تصریح کرد: یکی از اقدامات مهم در حوزه ورزش، سامان‌دهی هیئت‌های ورزشی بود و تا امروز مجامع انتخاباتی 7 هیئت ورزشی بدون دخالت اداره کل و فدراسیون برگزار شده است.

حضور ورزشکاران نام‌آور اصفهانی در رقابت‌های المپیک 

مدیرکل ورزش و جوانان استان برگزاری المپیاد استعدادهای برتر ورزشی یکی دیگر از اتفاقات خوب ورزش اصفهان قلمداد کرده و افزود: استان اصفهان بعد از تهران با میزبانی بیش از 3 هزار ورزشکار در پنج رشته مختلف ورزشی، بیشترین میزبانی را در این رقابت‌ها داشته و توانستیم به مقام نایب قهرمانی کشور برسیم.

وی در ادامه به برگزاری مسابقات مینی‌فوتبال جام پرچم اشاره کرده و گفت: مسابقات مینی فوتبال جام پرچم ویژه روستاییان در سطح کشور برگزار شد و بیش از هزار و 100 تیم ورزشی از استان اصفهان در این رقابت‌ها شرکت کردند.

محمدی در ادامه به حضور ورزشکاران اصفهانی در مسابقات کشورهای اسلامی اشاره کرده و گفت: در مسابقات کشورهای اسلامی بیش از 30 نفر از نمایندگان ورزش استان در قالب ورزشکار، مربی و داور حاضر شدند و عملکرد درخشانی از خود به جای گذاشتند.

وی تاکید کرد: در حوزه ورزش چشم‌انداز ما حضور ورزشکاران نام‌آور در المپیک‌های 2024 فرانسه، 2026 جوانان و 2028 است.

افزایش اعتبار ورزش استان در سفر هیئت دولت به اصفهان به 300 میلیارد تومان  

مدیرکل ورزش و جوانان استان با اشاره به سفر هیئت دولت به استان اصفهان، یادآور شد: روزی که اداره‌کل ورزش و جوانان استان را تحویل گرفتیم، کارشناسی‌ها و جمع‌بندی‌های سفر هیئت دولت به اصفهان به اتمام رسیده و برای حوزه ورزش 180 میلیارد تومان اعتبار مصوب شده بود که با پیگیری‌هایی که انجام دادیم این مبلغ به بالغ بر 300 میلیارد تومان افزایش یافت.

وی با بیان اینکه توسعه زیرساخت‌ها و تکمیل پروژه‌های ورزشی، یکی از اهداف مهم ما در اداره ورزش و جوانان استان است، افزود: در استان اصفهان بیش از 200 پروژه نیمه تمام وجود دارد و تمام تلاش ما بر این است که بتوانیم از همه ظرفیت‌ها برای تکمیل و بهره‌برداری از این پروژه‌ها به بهترین نحو استفاده کنیم.

محمدی با اشاره به تشکیل شورای سیاست‌گذاری نقش‌جهان در استان اصفهان، بیان کرد: تکمیل مجموعه ورزشی نقش‌جهان یک اتفاق بزرگ در ورزش کشور خواهد بود و حدود 300 هکتار به اماکن ورزشی کشور اضافه می‌کند و می‌تواند بخش بزرگی از مسائل اساسی ورزش کشور و استان را برطرف کند.

وی کمبود اماکن ورزشی را چالش اساسی هیئت‌های ورزشی دانسته و متذکر شد: از مجلس انتظار دادیم که در برنامه هفتم توسعه و برنامه بودجه سال آینده، شرایط ایجاد کند تا بتوانیم بر اساس قانون اولویت واگذاری امکان ورزشی در اختیار هیئت‌ها و باشگاه‌های ورزشی باشد.

محمدی در پایان به اقدامات انجام شده در حوزه جوانان پرداخته و گفت: برگزاری منظم جلسات ستاد سامان‌دهی امور جوانان در سطح استان و شهرستان‌ها یکی از اقدامات مهم در حوزه جوانان است که منجر به مصوب شدن اقدامات اجرایی مفیدی در سطح استان شده است.

انتهای پیام/170/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 901890